Контакты
+371 67–29–83–85
+371 26–02–69–58
Rīga, Brīvības iela 106
Dabas cikli palīdz cilvēku veselībai

Ilze ZONNE

„Starp dabas parādībām un cilvēka dzīvi pastāv analoģijas un katrs gadalaiks atbilst noteiktam cilvēka dzīves posmam. Izmaiņas mūsu organismā notiek katra gada, mēneša, dienas, stundas, minūtes vai vēl sīkākas laika vienības ietvaros. Tās skar ne tikai cilvēku kopumā, bet arī katru ķermeņa pusi, ķermeņa daļu, orgānu, pat šūnu. Tas atbilst ķīniešu medicīnas nostādnei par visa organisma dublēšanos katrā tā daļā, līdz pat šūnai. Uz to balstīti dažādi diagnostikas līmeņi un metodes," stāsta Marks Oļeiņiks, klīnikas „Ķīniešu medicīna" akupunktūras ārsts.

Saule un Mēness

„Saule un Mēness iedarbojas uz cilvēka organismu diennakts, gadalaika, gada un visas dzīves laikā," skaidro ārsts. „Saule ir daudz lielāka, bet atrodas tālāk; Mēness ietekme ir jūtamāka – tas izraisa paisumu un bēgumu, kas būtībā ir šķidruma kustība, bet cilvēka organisms lielā mērā sastāv tieši no šķidruma. Saullēkts piepilda organismu ar enerģiju un aktivizē. Ķīnieši uzskata, ka pirmais orgāns, kas saņem šo enerģiju, ir plaušas. Plaušu laiks sākas trijos naktī – brīdī, kad atmostas jan enerģija, un turpinās divas stundas. No pieciem līdz septiņiem rītā ir resnās zarnas aktivitātes laiks. Ja iztēlojas cilvēku, kurš stāv ar augšup paceltām rokām, tad maksimālā jan enerģija ir roku pirkstos, bet maksimālā iņ enerģija – kāju pirkstos. Plaušu enerģija virzās uz leju, uz pāra orgānu ar pretēju zīmi. Šis orgāns ir aizkuņģa dziedzeris, un tas ir aktīvs no septiņiem līdz deviņiem. Tieši tāpēc tiek uzskatīts, ka šis ir vislabākais laiks brokastīm. (Pusdienu laiks attiecīgi ir 12 – 13, kas ir sirds enerģijas laiks, kad maksimāla saules jan enerģija, bet vakariņu laiks ir 17 – 19, kad aktīvas ir nieres.) No deviņiem līdz vienpadsmitiem ir kuņģa aktivitātes laiks. Tālāk enerģija, saņēmusi negatīvu lādiņu, atkal virzās uz augšu – uz sirdi un tievo zarnu, un tā tas turpinās, līdz pienāk aknu aktivitātes laiks, kas ilgst no vieniem līdz trijiem naktī. Tā veidojas divu stundu cikli, no kuriem katrs atbilst noteiktai Zodiaka zīmei. To izmanto diagnostikā, lai noteiktu organisma vājās vietas."

Organisma vājās vietas atkarībā no Zodiaka zīmes:

• Auns: plaušas un urīnpūslis;
• Vērsis – resnā zarna un nieres;
• Dvīņi – kuņģis, dzimumorgāni un asinsrites sistēma;
• Vēzis – aizkuņģa dziedzeris un trijzaru nervs;
• Lauva – sirds un žultspūslis;
• Jaunava – tievā zarna un aknas;
• Svari – urīnpūslis un plaušas;
• Skorpions – nieres un resnā zarna;
• Strēlnieks – dzimumorgāni, asinsrites sistēma un kuņģis;
• Mežāzis – trijzaru nervs un aizkuņģa dziedzeris;
• Ūdensvīrs – žultspūslis un sirds;
• Zivis – aknas un tievā zarna

Nozīme orgānu aktivitātei

„Katrā no divu stundu periodiem pirmajā stundā attiecīgā orgāna enerģija pieaug, otrajā – samazinās," stāsta M. Oļeiņiks. „Piemēram, ja nepieciešams tonizēt kuņģa darbību, tad ideāli piemērots laiks, lai lietotu tonizējošu iedarbības metodi, ir no astoņiem līdz deviņiem rītā – stundā, kad aktivitāte samazinās. Varētu rasties jautājums, ko darīt, ja attiecīgā orgāna aktivitātes laiks ir naktī. Tādā gadījumā tiek izmantots princips „ +12", citiem vārdiem sakot, manipulācijas var veikt attiecīgajās dienas stundās, tikai ar pretējo zīmi."

Debesu stumbri, zemes zari

„Ķīniešu medicīnā ir novirziens, ko sauc par hronopunktūru," turpina ārsts. „Tam pamatā priekšstats par 10 debesu stumbriem un 12 zemes zariem. Debesu stumbri atspoguļo piecu elementu – koka, uguns, zemes, metāla un ūdens nomaiņas ciklu. Katram no tiem atbilst savs pamatorgāns: aknas, sirds, aizkuņģa dziedzeris, plaušas un nieres, un arī gadalaiks – pavasaris, vasara, rudens, vēlais rudens un ziema; tāpat arī sava garša, uzturs, skaņa, smarža, utt. Pirmie divi debesu stumbri atspoguļo koka elementa jan un iņ, katram no pieciem elementiem attiecīgi ir divi stumbri. Zemes zari ir jau minētie divu stundu posmi. Ņemot to vērā, var aprēķināt optimālo gadalaiku, mēnesi, dienu un pulksteņa laiku, kad veikt ārstēšanu."

PAVASARIS ir īpaši piemērots laiks, lai rūpētos par aknu un žultspūšļa veselību, saka akupunktūras ārsts Marks Oļeiņiks. „Te nav runa par smagām kaitēm vai infekcijām, bet par situācijām, kad šajos orgānos ir aktivitātes izmaiņas. Par to var liecināt galvassāpes, redzes pārmaiņas, gremošanas traucējumi, smaguma sajūta kājās, depresīvs noskaņojums vai bezmiegs, kas pāriet ap trijiem naktī, arī žultspūšļa problēmas negatīvi ietekmē gremošanu, var būt sāpes labajā paribē."

 
Design by "Indesart"
Latvijas Reitingi